بسته
(0) موارد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
همه دسته‌ها
  فیلترها
  اولویت‌ها
  جستجو

  پوشش نانو سرامیک بدنه

  پوشش نانو سرامیک بدنه

  پوشش نانو سرامیک بدنه و شیشه خودرو

  امروزه یکی از پرطرفدار ترین سرویسهای دیتیلینگ خودرو در جهان و مخصوصا در ایران، انجام پوشش نانو سرامیک بدنه و شیشه خودرو یا به زبان ساده تر سرامیک خودرو می باشد. پوشش نانو سرامیک خودرو که به عنوان یک سرویس لوکس تبلیغ و ارایه میشود، انتظارات بعضا درست و گاهی نادرستی را برای مشتریان این محصول ایجاد نموده است. در این متن سعی میشود به توضیح کامل این محصول و برخی خصوصیات آن پرداخته شود.

  بطور عامیانه، پوشش نانو سرامیک بدنه محصولی با تکنولژی نانو بوده و لایه ای بسیار نازک که در حد میلی میکرون می باشد را روی سطح ایجاد می نماید. مدت ماندگاری این لایه بیانگر طول عمر هر محصول می باشد که بسته به ترکیبات پایدار و قدرت پیوند مولکولی ایجاد شده تغییر می كند.

  چه انتظاری از سرامیک خودرو دارید؟

  همانطور که شاید در تبليغات تجاری مشاهده فرموده اید، در بسیاری از تبلیغات سرامیک بدنه، پس از اجرای سرامیک با جسمی روی بدنه ضربه وارد شده و سپس اثرات این ضربات با دستمال ماکروفایبر پاک میشود و یا برخی مواد آتش زا را روی بدنه آتش زده و اثرات آن پاک میشود. این دسته از تبليغات دید مشتریان را منحرف نموده و رسالت سرامیک بدنه را زیر سئوال می برد.

  از نظر کارشناسان تجربی و آکادمیک، مزایای نانو سرامیک بدنه خودرو به شرح زیر می باشد:

  1-      ایجاد لایه ای محافظ با ضخامت نانو میکرون با قدرت براقیت بالا، این خصوصیت بدنه خودرو را همیشه براق نشان میدهد.

  2-      ایجاد آبگریزی مناسب روی بدنه خودروهایی با پوشش نانو سرامیک بدنه. قطرات آب روی بدنه لغزنده میباشند و میزان چسبندگی آنها کمتر از حالت عادی خواهد بود. این امر باعث کاهش اثرات گرد و غبار و بارندگی روی بدنه می شود و سطح سرامیک شده دیرتر آلوده می شود.

  3-      ایجاد لایه ای محافظ بین بدنه و آلاینده های محیطی مانند اثرات معلق در هوای شهری، فضولات پرندگان و بارانهای اسیدی. این خصوصیت باعث جلوگیری از آسیب رنگ بدنه می شود و لایه محافظ از جنس نانو سرامیک آسیب دیده و قابل ترمیم می باشد.

  4-      آخرین خصوصیت، جلوگیری از خط و خشهای سطحی روی بدنه و یا اثر برخورد شن یا سنگهای بسیار ریز در مسیر شهری می باشد.

  در نتیجه انتظار مشتری از نانو سرامیک باید درست تعریف شود و نسبت به این انتظار هزینه ها از مشتری بابت اجرای سرامیک و زیر سازی دریافت گردد. یکی از مهمترین موارد در کیفیت سرامیک زیر سازی بدنه خودرو می باشد. به مرور زمان، عوامل جوی و شهری تاثیر فراوانی بروی بدنه خودرو ایجا می کند که رفع خط و خش و احیا رنگ از مهمترین مراحل دیتیلینگ می باشد. سرامیک تنها محافظ و براق کننده بیشتری بوده و هر زیرسازی را تثبیت می کند.

  در مراحل اجرای سرامیک، تخصص لازم در شناخت رنگ خودرو و اندازه گیری ضخامت رنگ با دستگاه ضخامت سنج می توان اپراتور را به مسیر درستی در انتخاب نوع پولیش بدنه و پد پولیش هدایت نماید. همچنین استفاده از ابزار دیتیلینگ صحیح ماننده دستگاه پولیش اوربیتال یا روتاری و یا پولیش انگشتی هم در زمان و هم در هزینه بسیار اهمیت دارد. مجری سرامیک باید آموزش و تجربه لازم را در تمامی مراحل داشته باشد و شناخت لازم از نوع رنگ را نیز آموزش دیده باشد.

  در صورت علاقمند بودن به حرفه دیتیلینگ خودرو می توانید برای آشنایی بیشتر با پولیش و سرامیک خودرو بروی این لینک آموزش دیتیلینگ کلیک نمایید و حتی برای آموزش اجرای سرامیک نیز با کارشناسان این رشته در تماس باشید.

   

  نظر